תכנוני מס

רואה חשבון המדריך לתכנוני מס

"תכנון מס הינו מצב בו באמצעות פרשנות, פעילות אקטיבית, הקמת קונסטרוקציית מס או ניתוח ואפיון העסקה מוענקת לנישום הטבת מס אשר אילולא תכנון המס לא היה זכאי לה"

ההבדל בין תכנון מס לבין ייעוץ מס הוא בכך שבעוד שבייעוץ מס זכאות הנישום להטבת מס מוענקת לו מכוח החוק, בתכנון מס הנישום אינו זכאי להטבות המס בהתאם לפרשנות המצומצמת של הוראות החוק, ונדרש תכנון אקטיבי להצדקת מתן הטבת המס לנישום. במילים אחרות, אם ננסה להסביר את הפער, נציין כי ההבדל בין תכנון מס לייעוץ מס הינו כשל הפער בין חליפה אשר נתפרה בהתאם למידות הלקוח בהשוואה למוצר מדף. ההבדל נמצא בפרטים הקטנים ולא בהכרח כתוב בחוקי המס, כך שקריאת החוק מספר רב של פעמים לא תועיל, אם לא תנסו לחשוב בצורה שונה.

רואה חשבון תכנוני מס לא לומדים באוניברסיטה

תכנוני מס לא לומדים באוניברסיטה, גם לא לומדים בעבודה, תכנוני מס לומדים מהנשמה! זו אומנות לכל דבר ! ובכדי לתכנן מס ללקוח נדרשת חשיבה יצירתית. לא מעט פעמים נשמעים הקולות בידי אנשי המקצוע שראיית חשבון זה מקצוע משעמם וכמה מסכנים האנשים שעובדים בתחום וכו'. אדגיש כי מקצוע ראיית החשבון הוא מקצוע מרתק !! ההבדל בין אדם שלא מוצא עניין בתחום לאדם שכן מוצא עניין הוא סוג האדם. ישנם אנשים שיקבלו נתונים כפי שהם מוצגים, ואם נדרוש מהם לבצע משימה הם יבצעו אותה בדיוק כמו שנתבקשו ומנגד יהיו כאלה שיחשבו כיצד ניתן לשפר, ליעל, לשנות? ההבדל נמצא בגישה ! 

רואה חשבוןמה הסוד לתכנוני מס

אז מהו הסוד לתכנון מס? תכנון המס נוצר באמצעות פעילות אקטיבית, חשיבה אמנותית, אין כלל ברזל. כדי ליצור תכנון מס צריך להתחיל מהמטרה ולבחון את הכלים אשר עשויים להגשים את התכנון, לעתים כלים אלה יהיו פרשנות של החוק, הוראות מקצועיות, הליכי חקיקה, ביצוע מהליכים אקטיביים, פשרנות העסקה, קונסטרוקציית מס ועוד. כך שהתבוננות פשוטה בחוקי המס לא עשויה להעניק לנו את הבינה ליצירת תכנון מס, אשר אלו נחבאים בין השורות. זו אומנות לכל דבר! כבר אמרנו?

יצירת תכנון מס עשויה לקחת מספר דקות ועד למספר שבועות ויותר, תלוי ברמת המורכבות של התכנון וברמת היצירתיות של המתכנן, החל מרגע יצירת הצורך בתכנון המס ועד לשלב ההברקה. יצירת תכנוני מס כרוכה בעבודה קשה וקפדנית, היות ואנו מדברים על פריט אומנות לכל דבר אשר דורש תכנון מוקדם תחת מעטפת שלמה של חוקי מס הן בישראל והן מחוץ לישראל, מה שהופך את תכנוני מס בחלק מהמקרים למורכבים.

קיימים תכנוני מס רבים אך אין נפקות להציגם היות ומטרת המדריך להבהיר כי תכנון מס מתחיל בשלבי הבנה מאוד מורכבים, ירידה לפרטים ויצירת אומנות. אין בתכנון מס עבודת חפיפניקיות, שכן תכנון מס צריך להיות מוקפד על כל שלביו. הבנת תכנוני מס לא תהפוך אתכם ליוצרי אומנות מס אלא כאלה המבינים תכנוני מס, וזה ההבדל בין חכמה לאינטליגנציה. בעוד החכמה מבינה, האינטליגנציה יוצרת!

תכנון מס שאינו מוקפד עלול להיות מאוד כואב לכן לא מומלץ לבצע תכנון מס אם אינכם בטוחים שיש הצדקה לתכנון שלכם, במקרים מסוימים רצוי להיעזר בתימוכין של חוות דעת משפטית לפי הצורך.

לבחינת תכנון מס לרבות תכנוני מס בינלאומיים והקמת חברות במקלטי מס, פנו אל משרדינו

הגשת דוחות למס

חייב בהגשת דוח שנתי או דוח תקופתי לרשויות המס? להגשת הדוחות, צור קשר עם משרדינו

 לייעוץ ראשוני חינם ,
השאר פרטים ונחזור אליך ! 

 

ייעוץ מס שוטף

לקוחות משרדינו מקבלים שירות ייעוץ מס שוטף במשך כל ימות השנה לרבות ניתוח חשיפות המס של התאגיד

 לייעוץ ראשוני חינם ,
פנה למשרדינו לקבלת שירות ! 

"אדם רשאי לנצל לטובתו כל הוראה שבדין, הפוטרת אותו ממס או המקילה בו, שהרי לשם כך היא נוצרה; והוא כמובן, כל עוד אינו מנסה לעוות במעשיו את כוונת המחוקק או לעשות מעשה כשלהו שלא כדין כדי להיכנס לתחומי פטור או הקלה, שלא נועדו לו."

מאיר שמגר, נשיא בית המשפט העליון.

"עצם העובדה כי צדדים בחרו במבנה משפטי דל מסים אינה מצביעה על כך שהמבנה "מלאכותי" או "בדוי". זכותם – ואף חובתם – של מומחים בענייני מסים לתכנן עיסקאות משפטיות כך שלא תהיינה עתירות מס"

מאיר שמגר, נשיא בית המשפט העליון.

חזרה לראש הדף