פתיחת עסק

 פתיחת עסק פתיחת עסק 

פתיחת עסק איפה מתחילים? מי מאיתנו לא חלם על להקים עסק משגשג ומצליח, עסק אשר מעסיק עובדים רבים, ובעיקר גורם לסיפוק ותחושת ניצול הפוטנציאל שלנו. אך הדברים אינם כה זוהרים והקמת עסק כרוכה לעיתים בעבודה קשה במיוחד, אשר תדרוש מאיתנו שעות רבות של השקעה לאורך זמן ובעתיה ויתורים והקרבות של משאבים כספיים ולא כספיים. היות והעסק הולך לתפוס מרכיב המשמעותי בחיינו, רצוי מאוד לפתוח עסק בתחום פעילות אשר עשוי לרתק אותנו שעות רבות, ויגרום לנו להשקיע בו עוד ועוד.

הצורך בפתיחת עסק

פתיחת עסק או הקמת עסק לרוב נובעת מהנסיבות שונות כגון כסף מהיר, אי קבלת מרות וכו' במקרים אלו יכולה להתקבל החלטה שגויה, מכיוון שהעסק ידרוש מימך השקעה רבה מאוד, תחת המרות שלך ושל לקוחותיך. המניע להקמת העסק צריך להיות הרצון העז להצליח, ולכן אנו ממליצים להקים עסק בתחומים אשר מרתקים אתכם.לאחר לבטים רבים אשר כללו התייעצות עם המון גורמים כגון האישה, הילדים, המשפחה, החברים, היועצים וכו'. החלטנו שאנו בטוחים במוצר שלנו ובהצלחת העסק, אך מאיפה מתחילים? פתיחת עסק ? לאט לאט, ראשית על מנת להקים עסק נדרש לבצע תוכנית עסקית, אשר מותאמת אישית למודל העסקי של העסק שבו אנו חפצים.

תכנית עסקית 

התכנית העסקית צריכה לכלול מספר רכיבים, לרבות תיאור המוצר (או השירות) העסקי, הגדרת השוק המוצר, מיקום העסק, הגדרת מאפייני הלקוחות של המוצר, הגדרת המתחרים של העסק, בחינת מקורות המימון, בניית מודול אסטרטגיה שיווקית, ניתוח החזקות והחולשות של העסק, תמחור מוצרי העסק, בניית תקציב לעסק, זיהוי אנשים מפתח בעסק, תוכנית השקעה בניית דוחות כספיים עתידיים ועוד. לאחר שניתחנו את העסק, כל מה שנותר לנו הוא ליישם את התוכנית שלנו כפי שהוגדרה על ידינו. אך לא תמיד דברים מתפתחים כפי שאנו מצפים ולעיתים אף נדרש מאיתנו לפעול בסבלנות רבה עד למיצוב העסק.

צורת ההתאגדות

לאחר שבחנו את התוכנית העסקית והיא נמצאה מתאימה, עלינו לשאול את עצמנו, מהי צורת ההתאגדות בה אנו מעוניינים לפעול, האם כחברה בע"משותפותעצמאי, עוסק פטור וכו' ובהתאם לבחירתנו לבצע את הליכי הרישום במוסדות הממשלתיים הרלוונטיים בהתאם למאפייני העסק. בד בבד עם פתיחת תיקים ברשויות הממשלתיות, נדרש לנהל את ספרי העסק בהתאם להוראות ניהול ספרים (עליהם נפרט בפרק נפרד) ולדווח באופן שוטף לרשויות הממשלתיות על פעילות העסק. לאופן צורת ההתאגדות משמעויות רבות הן באשר להתנהלות מול רשויות המס והן בתפיסה המחשבתית של הלקוחות כלפי העסק.

משרד רואה חשבון ינאי אמיר, ישמח לסייע לכם בכל שלב בהקמת העסק. ליצרת קשר עם משרדינו חלץ כאן.

חזרה לראש הדף