ייעוץ עסקי

רואה חשבון ייעוץ עסקי

פעילותו של עסק מונעת על ידי מכלול גורמים, בחלקם חיצוניים, בחלקם פנימיים לעיתים אף סמויים כך שלא תמיד ניתן לאתרם באופן עצמאי ויש להזדקק לבעל מקצוע מיומן, במטרה לאתר את נקודות החולשה של העסק ולחזקם באמצעות מתווה פעילות לאורך זמן ובחינת פעילות בכל תקופת חתך תוך כדי מתן משוב שוטף על תוצאות שיפור פעילות העסק. מטרת הייעוץ העסקי הינה לאתר ולצמצם את אי הוודאות וסיכוני העסק בחיי היום יום.

ייעוץ עסקי הינו נושא רחב מאוד הכולל בתוכו, ייעוץ פיננסי, אסטרטגי, אירגוני, קידום עסקי, ליווי בתהליכי רכישה ומכירה של העסק, שיפור רווחיות ועוד.  כל מקרה דורש טיפול פרטני ונקודתי בהתאם למטרת הייעוץ בהתבסס על פעילות העסק ולא ניתן להשוות בין עסק אחד למשנהו בשל המאפיינים הייחודיים הנובעים מכל עסק.

השלב הראשוני במתן ייעוץ עסקי הינו אפיון תהליכי העסק, בשלב זה יש לאבחן את כלל הגורמים החיצוניים והפנימיים של העסק, לרבות עובדים, לקוחות, ספקים, שוק המוצר, מותג מתחרים, מניעים פסיכולוגים ועוד. לאחר הבנת מכלול פעילות העסק יש לנתח את כלל מרכיבי העסק ולאתר את החולשות, החזקות ולהפיק דוח מסכם אשר מתאר את החולשות וההזדמנויות  של העסק ומתן מתווה פעילות לטווח ארוך אשר עשוי לסייע בהשגת מטרות העסק.

מתי עלי לפנות לייעוץ עסקי?

כאשר העסק בקשיים, חובה לפנות לייעוץ עסקי על מנת לנסות ולשקם את העסק ולמנוע בהקדם נזקים אשר עלולים להוביל לקריסתו של העסק.

 כאשר העסק אינו ממצה באופן מקסימלי את היכולות והפוטנציאל החבויים בו, בדרך כלל אלו עסקים מצליחים, אך אינם מצליחים להגדיל את פעילותם העסקית ולהרחיב את מעגל הלקוחות ולהגדיל את הרווחיות לאורך זמן.

עסק בתהליך צמיחה,  במטרה לייעל ולמקסם באופן אפקטיבי את הצמיחה העסקית ולצמצם באופן מינימלי גורמים אשר עשויים לפגוע בתהליך צמיחתו של העסק.

במגוון רחב של נושאים נוספים אשר המנהל נדרש לייעוץ עסקי לשם קבלת החלטות מיטביות.

היזון חוזר בכל תקופה

לאחר מיכן יש לבחון בכל תקופה, האם מתווה הפעילות החדש שיפר את תוצאות העסק והשיג את יעדיו או שמא נדרש לבחון שוב את הגורמים המעכבים. בכל תקופת חתך מבוצע ניתוח נתוני העסק אשר בעקבותיו מופק דוח המסכם את תוצאות פעילות העסק באותה תקופה לשם מתן משוב לתקופת העבר, ובחינת אופן הפעילות בעתיד.

לעיתים הנושא מורכב מאוד ודורש טיפול של כמה גורמים יחדיו על מנת להשיא את רווחיות העסק להסיר חסמים ולהפחית אי הוודאות. באמצעות ראייה רחבה, הבנת תהליכי העסק, שיפור נקודות החולשה, ניצול הזדמנויות וניתוח מעמיק של נתוני העסק אנו מאמינים כי ניתן לשפר ולייעל את עסקך ולהוביל להצלחה.

 משרד רואה חשבון ינאי אמיר ישמח לייעץ וללוות את עסקיכם לכל מטרה.  

חזרה לראש הדף